Serengeti

12. července 2008 v 19:04 | Tereza |  Domoviny
O Serengeti NP
rozloha:14763km²
počet druhů ptáků:přes 500
nejstarší, největší a nejslavnější
největší migrace zvířat na světě
Národní park Serengeti, je nejstarší, největší a také najznámějsí Tanzanský park. Patří také mezi nejnavštěvovanější spoustou turistů. Leží v severní části Tanzánie a jeho nejsevernější část je zároveň hranicí mezi Keňou a Tanzánií a také hranicí mezi Serengeti NP a Masai Mara National Reserve. Jeho rozloha je 14763km². Jen pro představu-Česká Republika má rozlohu 79000km². V Serengeti NP najdeme travnaté savany, bažiny a močály,zcela jistě si všimneme i známých kusů skal vystupujících z rozlehlých rovin jako kopečky, tzv. "kopjes", které jsou tvořeny z ruly a žuly. Nejznámější je Serengeti NP, ale svými obrovskými nekonečnými rovinami, které se táhnou na kilometry daleko. Park velice proslavil profesor Bernhard Grzimek.

Fauna a flóra

Serengeti NP je známé svým mimořádně velkým počtem různých druhů zvířat a ptáků. Mezi pozoruhodné divy přírody patří migrace zvířat, ke keré dochází v Serengeti každoročně mezi prosincem a červnem. Obrovská množství zvířat putují za dešti a potravou v kruhu a pokračují přes Serengeti zpět do Keni, kde se kruh uzavírá a koloběh tak pokračuje pořád dokola už tisíce let. Stáda pakoní jsou odhadována na 1500000 kusů zvířat, zeber je odhadováno přes 200000ks a přes 300000ks je gazel Thomsonových. Stádo může být i přes 40km dlouhé. Samozřejmě že takhle velká stáda neujdou pozornosti šelem, kterých je v Serengeti dostatek. Můžeme zde vidět velké smečky lvů, gepardy, levharty, hyeny a také vzácnější servaly a karakaly. Samozřejmostí je spousta druhů antilop, buvoli, hroši, žirafy, ptáci a hmyz. U řeky Grumeti jsou obrovští krokodýli, kteří zabíjí migrující zvířata. Překrásný je tzv. Severní koridor a na východní straně jsou krásná místa v okolí Lobo.

Období

období sucha
krátké:leden-únor(rození mláďat býložravců)
dlouhé:červen-říjen(nejvhodnější doba pro pozorování šelem)
období dešťů
krátké:listopad-prosinec
dlouhé:březen-květen

Zdroj: www.wildafrica.cz

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ettelëa Dragons Ettelëa Dragons | E-mail | Web | 29. srpna 2010 v 19:27 | Reagovat

Prosím, věnuj zvýšenou pozornost této zprávě, není to reklama! Pomoz i ty zachránit Národní park Serengeti. V brzké době přes něj má vést dálnice, která ho úplně zničí!!! Prosím! Podepiš i ty petici, která tomu má zabránit!!!
Klikni na tento odkaz a pomoz i ty zachránit ,,ráj všeho živého na Zemi"!!!

http://www.serengetinesmizemrit.cz/petice

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama