Příšerný!!!!!!!!!

27. července 2008 v 1:28 | Tereza |  Týrání zvířat - zastavme to!!!!!
Dneska sem narazila na článek o tom jak dvě děti utýraly malý kotě motykou a pak ho zapálily...je to strašný!!!Vždyt jeim nic neudělalo.Nejhorší je že sou nezletilý takže se jim nic nestane!!!Kdyby to bylo na mě tak bych jim udělala to samý jako oni jemu..a těhlech případů je i víc... ZDROJ:novinky.cz

Strážníkům se podařilo najít svědky celé události. Ti jim popsali, jak se dva bratři ve věku asi devět a čtrnáct let přímo před jejich zraky do mláděte bez jakékoliv příčiny pustili," potvrdila mluvčí brněnských strážníků Denisa Kapitančíková. "Podle všeho se jednalo o trestný čin a tak jsme vše předali republikové policii," dodala.
Policisté pak na místě konfrontovali svědky i domnělé pachatele a jejich otce. Oba sourozenci se k činu přiznali. Svědkové celé události pak podrobně popsali, jak útočníci bili zvíře do hlavy motykou, lyží a nakonec jej i zapálili.
"Já jsem do něj pak žduchnul a zeptal se ho, jestli by se mu líbilo, kdybych ho taky takhle mlátil motykou. A on se jen smál a tleskal," popsal policii jeden z přihlížejících hochů.
Zcela šokovaná pak zůstala majitelka kotěte, neboť se jednalo o děti jejího souseda. "Byly mu teprve tři měsíce, máma Elektra je ještě kojila a já mladé přikrmovala," popsala se slzami v očích.
Podle dostupných informací toto nebyl u staršího z pachatelů první střet se zákonem. I v tomto případě ale zůstane nepotrestán. Oba pachatelé jsou nezletilí a vyšetřování bude muset být z nejvyšší pravděpodobností odloženo.
Další případy:
Nechutnou zábavu si zvolila skupina mladých Čechů, kteří si uspořádali zahradní oslavu. Posilněni alkoholem část večera trávili sledováním souboje kočky se psem, kterého na bezmocné zvíře poštvali. Kočku předtím opili alkoholem. Vše si natočili na videokameru. Jejich zábava se objevila na jednom internetovém serveru.
Dosavadní postih týrání zvířat v trestním zákoně je předmětem kritiky nejen ze strany osob, které se zabývají ochranou zvířat, ale i některých státních orgánů. Proto odborníci ministerstva spravedlnosti vymezili nejnebezpečnější formy takového jednání, zvýšili trestní sazby a formulovali novou skutkovou podstatu, kterou je zanedbání péče o zvíře z nedbalosti," řekla Právu mluvčí MSp Zuzana Kuncová.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama