Žralok-z pohledu filmařů

27. května 2008 v 10:51 | Tereza |  Ryby a obojživelníci
Všichni určitě znáte film Čelist který natočil roku 1975 Steven Spielberg.Film byl velmi úspěšný a tak se natočily ještě několik dílů.Film vydělal neuvěřitelných 450 milionů dolarů.Také další producenti pokračovaly v nápdu na obrovské a neuvěřitelně inteligentní žraloky s touhou po lidském masu.A tak vznikl např. Žralok útočí,Nebezpečí z hlubin,Útok z hlubin nebo Útok žraloka.Tyto filmy dělají všem druhům žraloků,hlavně žraloku bílému neblahou pověst zabijáka.
Pravda je ale jiná.Oblíbenou pochoutkou žraloka je např. lachtan,tulen nebo delfín.Nejčastějšími obětmi žraloka jsou surfaři,kteří jsou ze žraločí perspektivy snadna zaměnitelní s lachtany.Navíc ročně zemře na bodnutí včelou nebo vosou až 25x více lidí než na útok žraloka.Austrálie je druhá země na světě s největším počtem lidí napadených žralokem. Ale jenom málokdy napadený člověk zemře.Celkem za posledních 50 let zemřelo na napadení žralokem jenom asi 60 lidí. Většinou žralok lidem ukousne nohu nebo ruku a tím, že je rychle dopraví do nemocnice, tak to přežijí.Existují ale jisté fígle jak žraloka přemoct.Ty se učí např.v potapěčském kurzu,pro budoucí potapěče.Můžete si je ale vyžádat když jste někde na dovolené a chcete se jít potápět nebo surfovat.Nejvíce útoků žraloka se stane v americkém státě Florida, kde bylo v letech 1990 - 2005 zaznamenáno 341 případů napadení člověka žralokem. Na dalších místech v napadení žralokem za stejnou dobu je pak Austrálie 74 útoků, Jihoafrická republika 72, Brazílie 62 a Havaj 57.
Tak tahle asi vypadá nebezpečí z pohledu filmařů:
No neni to směšný?Je vědecky dokázáno že žralok bílí kterému se přezdívá lidožraví ,neni žádným zabijákem.Jen si v kalných vodách splete člověka s lachtanem nebo delfínem.Ale rozhodně netouží po tom sníst člověka.Kdo taky??? :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 libie libie | 29. května 2008 v 15:12 | Reagovat

tak já mam ze žraloků strach ale neměly by se zabíjet to je pravda.i to že ve filmech to dycky přeženou

2 czum czumm czum czumm | 6. června 2008 v 14:28 | Reagovat

jj pokaždý to přeženou

3 Martina Martina | E-mail | 11. června 2008 v 13:31 | Reagovat

jo maj pravdu žraloci jsou mocinky nebezpečný tím že vám mohou spolknout celou nohu na jedno kousnutí

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama